Aktualizacja iLO 3 (HP Integrated Lights-Out 3)

Z Wiki Powered by Tomasz Kobus
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

1. Przywracamy BIOS do ustawień fabrycznych.

2. Po uruchomieniu maszyny czekamy, aż zakończy się procedura startowa serwera

3. Gdy zobaczymy na ekranie komunikat Press any key to view Option ROM messages wciskamy dowolny klawisz na klawiaturze

4. Po chwili powinniśmy zobaczyć komunikat iLO 3 Standard press [F8] to configure i tym razem zgodnie ze wskazówką wciskamy na klawiaturze klawisz F8.

5. Zostaniemy przeniesieni do konfiguracji iLO, gdzie należy wskazać adres sieciowy dla interfejsu ręcznie lub przyznać go poprzez serwer DHCP. Po zapisaniu ustawień maszyna uruchomi się ponownie a po chwili panel logowania do systemu iLO powinien być dostępny z poziomu przeglądarki internetowej pod ustawionym lub uzyskanym adresem IP. Należy pamiętać o podłączeniu do portu iLO na serwerze kabla sieciowego (łatwo o tym zapomnieć).

Gdyby jednak pojawił się problem z brakiem dostępnej strony logowania do systemu iLO lub błędem/ostrzeżeniem o niezgodnym certyfikacie można spróbować innej przeglądarki, np. Internet Explorer (wszystko zignoruje i przepuści). W moim przypadku problemem była bardzo stara wersja iLO i najnowsze wersje przeglądarek, które nie chciały zignorować błędu o nieprawidłowym certyfikacie. Nawet instalacja Firefoxa w wersji 10.0 nie pomogła, ale pierwszy raz z pomocą mi przyszedł wspomniany Internet Explorer (i to były ostatni raz) gdzie jego wady okazały się zaletami :)

6. Do zalogowania się wykorzystujemy domyślną nazwę użytkownika i hasło, które powinny znajdować się na obudowie serwera lub cofamy się o punkt wcześniej i konfigurujemy ręcznie dostępy dla określonych użytkowników.

7. Samą procedurę aktualizacji iLO producent zaleca wykonywać przyrostowo, tj. wgrywając i instalując kolejno jedna po drugiej co raz to nowsze paczki dostępne pod tym adresem. Interesują nas pakiety z nazwą Online ROM Flash Component for Windows - HP Integrated Lights-Out 3 jak np. tutaj. Pobieramy kolejno paczki z plikami .exe, uruchamiamy, wypakowujemy pliki .bin i za pomocą iLO wgrywamy przez przeglądarkę plik z nową wersją, aktualizujemy i gotowe.

Przydatne linki